Jak to celé začalo?

Bylo nebylo, jedna obyčejná česká rodinka se rozhodla, že chce Vánoce pojmout trochu jinak. Minimalismus, zero waste a ekologie – slova, která jim byla blízká. Zároveň si ale uvědomovali, jak jsou tyto pojmy svátkům na míle vzdálené. Hory jednorázových obalů, ze kterých vzniknou odpadky ve vteřině, kdy dojde k rozbalení dárků. Co takhle dát trochu lásky, péče a ohleduplnosti už do výběru obalů? Co zvolit něco udržitelného, funkčního, ale zároveň estetického?

A pak přišel nápad. Maminka, tatínek i ratolesti popadli jehly, nitě a jali se šití látkových pytlíků, které měli klasické balení nahradit. Pravda, zpočátku to bylo přece jenom o trochu pracnější, než-li koupit navoskovaný papír v obchodě, ale kolik času to stálo u svého zrodu, tolik času se jim posléze vrátilo. Ušili si tak chvíle navíc jeden pro druhého i novou tradici zabalenou do ušlechtilého záměru.

Čas šířit dobro

Na světě nejsme sami. Naše činy mají vliv nejen na planetu, ale i na lidi kolem nás. Možná by stálo za to tuhle tradici rozšířit do světa. Možná by více lidí ocenilo, kdyby darování nemuselo být spojené s vyhazováním. Možná by pak pocit vděku necítili jen lidé z dárků, ale také planeta z našeho vědomého přístupu k životu. Pod náporem těchto díků vznikl set Thank You Wrap – sada látkových sáčků s variabilním využitím. Po čas Vánoc v nich mohou být uschovány dárky, během roku zase sušené bylinky, koření či po nich lze sáhnout při bezobalových nákupech. Pět sáčků skýtající nekonečné množství možností.

Výroba protkaná hodnotami

Thank You Wrap je zero waste alternativou a revolucí v balení dárků. Znamená vykročit vzad – směrem k pomalosti a udržitelným hodnotám, ale zároveň šetří náš čas, který bychom při běžném balení nad dárky strávili. Proto jsme usilovali o co nejlepší možnou kvalitu a udržitelnost celého procesu. Jako látku jsme zvolili evropský len, který je velmi pevný a zároveň šetrný k životnímu prostředí (bavlna spotřebovává hodně vody). Předení lnu poté probíhá na území České republiky. Vzhledem k tomu, že za zrodem Thank You Wrapu stojí jedna maminka, chtěli jsme dát šanci dalším maminkám – samoživitelkám – aby si přilepšily ve své nelehké situaci a zároveň tak daly za vzniku produktu s přesahem. Z látky se pod láskyplnou a pečlivou maminkovskou rukou stává elegantní obalové řešení! Potisk sáčků probíhá ručně v pražském designovém studiu. 

Vzkažte svůj dík dalším generacím

Thank You Wrap – investice, která stojí za to a velmi rychle se vám vrátí. Životnost látky je v řádu (desítek) let. Možná jednou dobře poslouží pro zabalení buchet, až půjdou vaše děti do světa. Možná jednou vaše děti zabalí dárky do Thank You Wrapů svým dětem. Zvykněte si měnit své zvyky. Zvykněte si vytvářet zvyky nové. Chcete-li ušetřit čas, nervy i planetu, není na co čekat 🙂